Přeskočit obsah

Změny Sunshine on Bazzite

Tato změna se projeví v aktualizaci v blízké budoucnosti spolu s přechodem na OGC jádro s inputplumberem. Podívejte se na oznámení!

Změna

Sunshine byl historicky dodáván se základním obrazem Bazzite, ale to se změní.

Proč se to děje?

Důvodem této změny je nedostatek stabilního balíčku Sunshine na Fedoře 43 a od dubna, šest měsíců životního cyklu Fedory 43 a blížící se vydání Fedory 44.
To donutilo Bazzite místo toho použít balíček Sunshine-Beta, což způsobilo, že uživatelé měli po aktualizaci mnohokrát nefunkční streamování kvůli několika změnám v názvu jejich služby systemd.

Co mám dělat, pokud momentálně používám Sunshine?

Níže uvedený průvodce vás provede přechodem na balíček Homebrew Sunshine, pokud již Sunshine aktivně používáte, takže budete mít i nadále funkční stream z vašeho hostitele Bazzite Sunshine, když dojde k aktualizaci.

  1. Otevřete portál Bazzite a vyberte Sunshine
    Náhled nabídky portálu Bazzite|800x600
  2. Vyberte Povolit nebo Povolit (Beta), chcete-li beta verzi Sunshine
    Náhled dílčí nabídky portálu Bazzite|500x400
  3. Zobrazí se okno terminálu. Počkejte na dokončení instalace a budete vyzváni k zadání hesla pro povolení snímání obrazovky prostřednictvím Nastavení režimu jádra.
  4. Vypněte starou službu Sunshine otevřením nového okna terminálu a spusťte
    systemctl --user disable --now app-dev.lizardbyte.app.Sunshine.service
    

    Zakázat náhled staré služby|800x600
  5. Nyní je vhodná doba na otestování, zda vaše nové nastavení funguje – vaše nastavení by měla přetrvat.

Něco se pokazilo, co mám dělat?

Náhled selhání kroku brew link|800 x 400
Chcete-li to opravit, vytvořte adresář spuštěním

mkdir -p /home/linuxbrew/.linuxbrew/Cellar/xkeyboard-config/2.47/share/xkeyboard-config-2

Pokud narazíte na nějaké další problémy, neváhejte se obrátit na Bazzite Discord!