Změny Sunshine on Bazzite¶
Tato změna se projeví v aktualizaci v blízké budoucnosti spolu s přechodem na OGC jádro s inputplumberem. Podívejte se na oznámení!
Změna¶
Sunshine byl historicky dodáván se základním obrazem Bazzite, ale to se změní.
Proč se to děje?¶
Důvodem této změny je nedostatek stabilního balíčku Sunshine na Fedoře 43 a od dubna, šest měsíců životního cyklu Fedory 43 a blížící se vydání Fedory 44.
To donutilo Bazzite místo toho použít balíček Sunshine-Beta, což způsobilo, že uživatelé měli po aktualizaci mnohokrát nefunkční streamování kvůli několika změnám v názvu jejich služby systemd.
Co mám dělat, pokud momentálně používám Sunshine?¶
Níže uvedený průvodce vás provede přechodem na balíček Homebrew Sunshine, pokud již Sunshine aktivně používáte, takže budete mít i nadále funkční stream z vašeho hostitele Bazzite Sunshine, když dojde k aktualizaci.
- Otevřete portál Bazzite a vyberte Sunshine

- Vyberte Povolit nebo Povolit (Beta), chcete-li beta verzi Sunshine

- Zobrazí se okno terminálu. Počkejte na dokončení instalace a budete vyzváni k zadání hesla pro povolení snímání obrazovky prostřednictvím Nastavení režimu jádra.
- Vypněte starou službu Sunshine otevřením nového okna terminálu a spusťte
systemctl --user disable --now app-dev.lizardbyte.app.Sunshine.service

- Nyní je vhodná doba na otestování, zda vaše nové nastavení funguje – vaše nastavení by měla přetrvat.
Něco se pokazilo, co mám dělat?¶
The brew link step did not complete successfully¶

Chcete-li to opravit, vytvořte adresář spuštěním
mkdir -p /home/linuxbrew/.linuxbrew/Cellar/xkeyboard-config/2.47/share/xkeyboard-config-2
Pokud narazíte na nějaké další problémy, neváhejte se obrátit na Bazzite Discord!